Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych


Opis działalności firmy

Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych (CAMT) zostało utworzone w 2000 roku (jako Centrum Doskonałości finansowane ze środków Unii Europejskiej) w Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Politechniki Wrocławskiej.CAMT jest uznawany w Polsce za przodujący ośrodek badawczy i dostarczający technologię. Bardzo ważnym obszarem aktywności jest współpraca zagraniczna, która obejmuje 30 aktywnych kontaktów z instytutami naukowymi w Europie. Pracownicy Centrum i jego Laboratoria zdobyli wiele międzynarodowych certyfikatów np.: ISO/TÜV, Authorised AutoCAD Training Centre, PROFIBUS Competence Centre, SUN Technologies Centre. CAMT jest finansowany poprzez współpracę z przemysłem (ABB, ADTranz, BOSCH, de Laval, Sauer Danfoss), krajowe i międzynarodowe projekty (Leonardo da Vinci, Eureka, 5FP) oraz Komitet Badań Naukowych.

Aktualnie w CAMT prowadzone są prace w formie projektów w czterech obszarach tematycznych:

  • Rozwój produktu,
  • Organizacja produkcji i systemy IT,
  • Systemy wytwarzania i jakości,
  • Mechatronika i automatyzacja wytwarzania,

Pracownicy Centrum są autorami szacunkowo 50-60 publikacji rocznie oraz biorą udział w około 20-30 projektach dla przemysłu. W ramach edukacji Centrum promuje około 40 inżynierów rocznie w każdej specjalizacji studiów.

Oferowane usługi

CAMT koncentruje się na badaniach, szkoleniach i transferze technologii z zakresu nowoczesnej produkcji. Zakres badań obejmuje cały cykl rozwoju produktu, od koncepcji, projektowania, poprzez prototypowanie aż do planowania i sterowania produkcją. Transfer technologii dotyczy głównie integracji odmiennych rozwiązań sprzętowych i programistycznych w przemyśle.

Kontakt

Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych
Edukacja zawodowa, transfer technologii
Adres: ul.Łukasiewicza 5/7, 50-454 Wrocław (dolnośląskie)
Telefon: 71 3292991
e-mail: itma@pwr.wroc.pl
WWW: www.camt.pl